SLO24TRA | 24 V | AC | Automation industry | DC | Standard
  • Delcon - Phần lan
  • SLO24TRA
  • Liên hệ
Tư vấn ngay: 0914 237 179 - sale11@ltdautomation.com.vn
Datasheet
SLO24TRA.pdf
3D files
relay_slo_xxxx_28.zip
Qualifications
  • CE
  • RoHS
  • cULus Listed Ind. Cont. Eq.
  • EAC
Main data
Nominal load voltage 240/415 V AC
Nominal input voltage 24 V DC
Rated load current 2,5 A
MTTF (MIL-HDBK-217F) 422 years
Warranty 10 years
Control circuit
Input voltage max. 32 V DC
Switch-on voltage 16 V DC
Switch-off voltage 14 V DC
Power consumption 360 mW
Input impedance 1,4 kΩ
Load circuit
Load current range 0 - 2,5 A, no minimum load required
Load voltage range 0 - 460 V AC, no minimum load required
Inrush current 65 A, 20 ms
Leakage current 50 𝜇A
Voltage drop 1 V
dV/dt of the triac 4000 V/μs
Switch-on time 0,5 ms
Switch-off time 11 ms
Load power factor, cos 𝝓 0...1
Insulation
Insulation method Pulse transformer (an unique feature for Delcon relay compared to opto)
Test voltage input/output 4600 V ACrms / 1 s
Overvoltage category III
Pollution degree 2
Air/creepage distance I/O 8 mm
General data
Conductor size, screw terminal 2,5 mm2
Conductor size, spring terminal 0,75 - 2,5 mm2
Operating temperature -25 °C to +70 °C
Weight 40 g
Housing material flammability UL 94 V-0