SLO24TRA5 | 24 V | AC | Automation industry | DC | Standard
  • Delcon - Phần lan
  • SLO24TRA5
  • Liên hệ
Tư vấn ngay: 0914 237 179 - sale11@ltdautomation.com.vn
Datasheet
SLO24TRA5-3.pdf
3D files
relay_slo_xxxx_28.zip
Qualifications
  • CE
  • RoHS
  • EAC
Main data
Nominal load voltage 400 V AC
Nominal input voltage 24 V DC
Rated load current 5 A
MTTF (MIL-HDBK-217F) 239 years
Warranty 10 years
Control circuit
Input voltage max. 32 V DC
Switch-on voltage 13,8 V DC
Switch-off voltage 11,1 V DC
Power consumption 312 mW
Input impedance 1,4 kΩ
Load circuit
Load current range 1 - 5 A (8 A with extra heat sink provided by Delcon)
Load voltage range 12 - 440 V AC
Inrush current 100 A, 10 ms
Leakage current 1 mA
Voltage drop 0,6 V
Switch-on time 0,5 ms
Switch-off time 10 ms
Insulation
Insulation method Pulse transformer (an unique feature for Delcon relay compared to opto)
Test voltage input/output 4600 V ACrms / 1 s
Overvoltage category III
Pollution degree 2
Air/creepage distance I/O 8 mm
General data
Conductor size, screw terminal 2,5 mm2
Conductor size, spring terminal 0,75 - 2,5 mm2
Operating temperature -25°C to +70°C
Weight 40 g
Housing material flammability UL 94 V-0